[ Nowości | Archiwum | Fotogaleria | Linki | E-Mail ]
Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego
:: MENU

Szkoła Podstawowa
.. Regulamin
.. Zadania
.. Wyniki

Gimnazjum
.. Regulamin
.. Zadania
.. Wyniki

Liceum
.. Regulamin
.. Zadania
.. Wyniki

Kontakt

Krótka historia
Pomysłodawcami Ligi Matematycznej organizowanej od 1996 roku są nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego i I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zjednoczonej Europy w Słupsku - Piotr Gumienny i Zdzisław Matuski.
Od roku 2001 współorganizatorem Ligi Matematycznej jest Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Początkowo Liga przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych (jeszcze ośmioletnich). Obecnie kierowana jest do uczniów wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
15.04.2014

 
Laureaci XIII Finału
Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego


Szkoła Podstawowa:

I miejsce Wójcik Jakub Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku

II miejsce Kowalczyk Michał Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku
III miejsce Kamieniecki Artur Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku
IV miejsce Jaremczak Karol Szkoła Podstawowa nr 5 w Słupsku
IV miejsce Kalinowska Julia Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku
V miejsce Czarnecka Maja Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
VI miejsce Czarnecka Nadia Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
VI miejsce Kapusta Weronika Szkoła Podstawowa nr 5 w Słupsku
VII miejsce Kalinowski Michał Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku
VIII miejsce Baros Michalina Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku
IX miejsce Duwe Julia Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku
IX miejsce Melcer Krzysztof Szkoła Podstawowa w Orlu
X miejsce Kułtoniak Ada Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
X miejsce Borsuk Aleksandra Szkoła Podstawowa w Rotmance
XI miejsce Ziółkowska Zuzanna Szkoła Podstawowa w Objeździe
XI miejsce Woźniak Filip Szkoła Podstawowa w Dzierżążnie

Wyróżnienie
Janczylik Dymitr Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku
Labudda Paweł Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku
Kaliciński Cezary Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku
Mielke Kamila Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Perka Szymon Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie

Gimnazjum:

I miejsce  Ficek Jakub Katolickie Gimnazjum w Słupsku
I miejsce Lewandowski Piotr Gimnazjum nr 3 w Słupsku

II miejsce Borsuk Adam Gimnazjum w Rotmance
III miejsce Majoch Jakub Gimnazjum STO w Człuchowie
IV miejsce Szynszecki Daniel Gimnazjum w Jezierzycach
V miejsce Janowicz Karol Gimnazjum nr 4 w Słupsku
VI miejsce Gawęda Konrad Gimnazjum w Siemianicach
VII miejsce Baryłka Karolina Gimnazjum w Przechlewie
VIII miejsce Frąckowski Piotr Gimnazjum w Jezierzycach
IX miejsce Gałka Aleksandra Gimnazjum Lingwista w Gdańsku
IX miejsce Lenz Agata Gimnazjum nr 2 w Bytowie
X miejsce Kegel Filip Gimnazjum w Czersku
XI miejsce Wiatrowski Fryderyk Gimnazjum nr 2 w Bytowie

Wyróżnienie
Kulczyk Paula Gimnazjum w Czersku
Teclaf Maciej Gimnazjum w Szopie
Krawczyk Anna Gimnazjum nr 2 w Bytowie


Szkoła Ponadgimnazjalna:

I miejsce Kurzelewski Michał Liceum Ogólnokształcące STO w Człuchowie

II miejsce Piłat Michał III Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
III miejsce Bazińska Julia III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
IV miejsce Cieślak Anna I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
V miejsce Kurzelewski Mateusz Liceum Ogólnokształcące STO w Człuchowie
V miejsce Śliwiński Łukasz III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
VI miejsce Narkiewicz Bartosz III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
VII miejsce Łukasiewicz Bartosz III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
VIII miejsce Naumowicz Piotr III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału

http://www.gumienny.edu.pl/foto/final2014/

13.03.2014

 
XIII FINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ


odbędzie się
 
w
e wtorek 15 kwietnia 2014r. o godz. 10.00

dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
na Akademii Pomorskiej w Słupsku w AULI 414,
ul. Westerplatte 64,

dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
na Akademii Pomorskiej w Słupsku w AULI 114,
ul. Westerplatte 64,

wjazd na parking od ul. Westerplatte oraz od ul. Kozietulskiego.

Na uroczyste rozdanie nagród laureatom
oraz dyplomów wszystkim finalistom

zapraszamy

również 15 kwietnia 2014r. ok. godz. 15.30
w AULI 414.

 Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału:

uczniów szkół podstawowych, którzy w sumie
uzyskali co najmniej 63 punkty,

uczniów gimnazjów, którzy w sumie
uzyskali co najmniej 55 punktów,

uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy z zestawów zadań domowych
uzyskali co najmniej 46 punktów.

Bardzo prosimy przybyć na finał o godzinie 09.30
i zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz przybory do pisania.


12.03.2014

Publikujemy ostateczną punktację po uwzględnieniu odwołań.

Zapraszamy do zakładki Wyniki

06.03.2014


ZAPRASZAMY NA WARSZTATY LIGI MATEMATYCZNEJ

Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych odbędą się
13.03.2014 godz. 12.00-14.00
w AULI 16 w Instytucie Matematyki, ul. Arciszewskiego 22 D, Słupsk

Warsztaty dla uczniów gimnazjum odbędą się
27.03.2014 godz. 12.00-14.00
w AULI 16 w Instytucie Matematyki, ul. Arciszewskiego 22 D, Słupsk

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędą się
21.03.2014 godz. 14.00-16.00
 w sali 7 w budynku Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego,
ul. Arciszewskiego 22 B, Słupsk


06.03.2014

 
Sprawdziliśmy
czwarty zestaw zadań domowych
dla szkół ponadgimnazjalnych.


Zapraszamy do zakładki Wyniki

Prosimy o kontakt osobę, która przesłała nie podpisaną pracę.

18.02.2014

 
Oceniliśmy prace półfinałowe,
wyniki są dostępne w zakładce Wyniki.

Nie wszystkie prace półfinałowe były podpisane,
osoby, które nie otrzymały wyniku za półfinał prosimy o kontakt.

Listę uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych
zakwalifikowanych do finału opublikujemy w I tygodniu marca.

Pragniemy też poinformować Uczniów, Nauczycieli i Rodziców,
że w marcu odbędą się warsztaty Ligi Matematycznej.
 O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z półfinału

http://www.gumienny.edu.pl/foto/semi2014/index.html


04.02.2014

 
PÓŁFINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ


dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się
w
e wtorek 11 LUTEGO 2014r. o godz. 15.30
w I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szarych Szeregów 15, w SŁUPSKU.


Komisja Konkursowa zakwalifikowała do półfinału:

uczniów szkół podstawowych, którzy z zestawów zadań domowych
uzyskali co najmniej 38 punktów,

uczniów gimnazjów, którzy z zestawów zadań domowych
uzyskali co najmniej 30 punktów.

Bardzo prosimy przybyć na półfinał o godzinie 15.15
i zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz przybory do pisania.

28.01.2014

 
Sprawdziliśmy trzeci zestaw zadań domowych.

Zapraszamy do zakładki Wyniki

23.01.2014

 
Przygotowaliśmy czwarty zestaw zadań domowych dla LICEUM.


Rozwiązania prosimy przesłać do 15 LUTEGO 2014r. na adres:


Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej
Ul. Arciszewskiego 22 d
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

13.01.2014

 
Sprawdziliśmy drugi zestaw zadań domowych.

Zapraszamy do zakładki Wyniki

18.12.2013

 
W grudniowym zestawie zadań domowych
dla gimnazjum w zadaniu 3 wkradł się błąd.
Przepraszamy!

16.12.2013

 
Przygotowaliśmy trzeci zestaw zadań domowych.


Rozwiązania prosimy przesłać do 15 STYCZNIA 2014r. na adres:


Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej
Ul. Arciszewskiego 22 d
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

lub

I Liceum Ogólnokształcące
Ul. Szarych Szeregów 15
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

Informujemy, że wyniki z drugiego zestawu zadań domowych,
ze względu na przerwę świąteczną,
opublikujemy około 13 stycznia 2014r.

02.12.2013


Sprawdziliśmy pierwszy zestaw zadań domowych.

Zapraszamy do zakładki Wyniki

 

18.11.2013


Przygotowaliśmy drugi zestaw zadań domowych.

Rozwiązania prosimy przesłać do 15 GRUDNIA na adres:


Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej
Ul. Arciszewskiego 22 d
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

lub

I Liceum Ogólnokształcące
Ul. Szarych Szeregów 15
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

11.10.2013


WITAMY PO WAKACJACH!

Już po raz trzynasty Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku
wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym
zaprasza
wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
do udziału w kolejnej edycji

LIGI MATEMATYCZNEJ im. Zdzisława Matuskiego,

konkursu dla wytrwałych, zdolnych miłośników królowej nauk – MATEMATYKI.

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić, jak wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcą spędzić czas twórczo, rozwijać intuicję matematyczną, zachęcamy do szlachetnej rywalizacji.

Pragniemy też poinformować Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, że półfinał dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych planujemy w I połowie lutego 2014 roku (po feriach zimowych),
natomiast finał Ligi dla uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych przewidujemy w I połowie kwietnia 2014 roku. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

Przygotowaliśmy już pierwszy zestaw zadań domowych.

Rozwiązania prosimy przesłać do 15 LISTOPADA na adres:


Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej
Ul. Arciszewskiego 22 d
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

lub

I Liceum Ogólnokształcące
Ul. Szarych Szeregów 15
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

Prosimy o przesłanie wraz z zadaniami podpisanego
Oświadczenia

25.01.2012


UWAGA, WSZYSCY MIŁOŚNICY MATEMATYKI!

Przygotowaliśmy dla Was książkę

Zostań mistrzem matematyki. Zbiór zadań z Ligi Matematycznej z rozwiązaniami
,

w której prezentujemy zadania z pełnymi rozwiązaniami z trzech edycji słupskiej
Ligi Matematycznej z lat 2007/2008, 2008/2009 oraz 2009/2010.



Książkę można zamówić w Wydawnictwie Naukowym Akademii Pomorskiej w Słupsku -
www.wydawnictwo-apsl.pl

 

Komitet Organizacyjny
dr Irena Domnik
dr Zofia Lewandowska
dr Małgorzata Turowska
mgr Piotr Gumienny

Strona I LO w Słupsku
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku

 
Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku

Strona Ligi Matematycznej