Strona Główna

SZANOWNI MIŁOŚNICY KRÓLOWEJ NAUKI WSZECHOBECNEJ MATEMATYKI!
KOCHANI UCZNIOWIE!
DRODZY NAUCZYCIELE!
W dniach 2-3 czerwca 2016 roku AKADEMIA POMORSKA zaprasza na fantastyczne spotkanie z nauką - POMORSKI FESTIWAL NAUKI.

Każdy znajdzie tam coś interesującego, intrygującego, zgodnego z zainteresowaniami lub absolutnie nieznanego, zaskakującego, nowego, w każdej dziedzinie wiedzy. INSTYTUT MATEMATYKI przygotował bogatą ofertę spotkań popularnonaukowych z matematyką, niezwykłych warsztatów, zabaw i gier logicznych. Gwarantujemy ciekawe spotkania z zagadnieniami matematycznymi  uczestnikom w każdym wieku i na każdym poziomie edukacyjnym. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe zainteresowane matematyką.

Prosimy o zapoznanie się z programem wydarzeń festiwalowych i dokonanie rezerwacji.

Poniżej imprezy organizowane przez Instytut Matematyki:
Program PFN w Instytucie Matematyki
Regulamin udziału w II Słupskiej Konferencji Popularnonaukowej dla wszystkich entuzjastów matematyki

25 kwietnia 2016 zakończyła się XV edycja Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego.
Przedstawiamy laureatów:

Szkoła Podstawowa:
1    Kwiatkowski     Adrian    Szkoła Podstawowa nr 2 w Sztumie
2    Műller    Michał    Szkoła Podstawowa w Potęgowie
2    Brzeziński    Paweł    Szkoła Podstawowa Sportowa nr 2 w Czersku
2    Hoja    Mateusz    II Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku
3    Kozdroń    Kacper    Szkoła Podstawowa nr 80 w Gdańsku
3    Bill    Jakub     Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie
3    Maikowska    Anna    Szkoła Podstawowa nr 2  w Bytowie
4    Kiedrowski     Marcin    Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie
5    Kopania    Bartosz    Szkoła Podstawowa w Kobylnicy
6    Zarzycki    Adam    Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
7    Grześ    Igor    Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
8    Szulc    Wojciech    Szkoła Podstawowa nr 80 w Gdańsku
8    Zenker    Wojciech    Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
9    Beyer    Beata    Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach
9    Czermański    Jakub     II Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku
9    Zaporowska    Julia    Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku
9    Sobczak    Zuzanna    Szkoła Podstawowa w Kobylnicy
10    Steciuk    Agata    Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku
10    Leyk    Jakub     Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku
10    Łepkowski    Błażej    Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
wyróżnienie    Knopik    Anna    Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach

Gimnazjum:
1    Wasilewski    Łukasz    Gimnazjum nr 25 w Gdańsku
2    Scharmach    Mateusz    Gimnazjum nr 26 w Gdańsku
3    Butowska    Anna    Gimnazjum Katolickie w Gdyni
4    Neumann    Marta    Salezjańskie Gimnazjum w Rumi
5    Wardyn    Aleksander    Gimnazjum nr 1 w Lęborku
6    Czapiewski    Paweł    Gimnazjum nr 1 w Chojnicach
7    Kamieniecki    Artur    Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
7    Flis    Mikołaj    Gimnazjum nr 4 w Słupsku
7    Maciejewska    Zuzanna    Gimnazjum nr 1 w Lęborku
8    Buchajewicz    Marta    Publiczne Katolickie Gimnazjum w Gdańsku
9    Wójcik    Jakub    Gimnazjum nr 2 w Słupsku
10    Duwe    Julia    Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
10    Skromak    Olgierd    II Społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku
11    Szarecki    Łukasz    Publiczne Katolickie Gimnazjum w Gdańsku
12    Hering    Jakub    Gimnazjum nr 1 w Bytowie
13    Paszko    Jacek    Gimnazjum nr 2 w Bytowie

Szkoła Ponadgimnazjalna:
1    Żuralski    Jakub    XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
2    Grybko    Maciej    XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
3    Przybysz    Jaśmina    XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
4    Klein    Mateusz    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
5    Śliwiński    Łukasz    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
6    Bazińska    Julia    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
7    Janik    Tadeusz    XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
8    Baryłka    Karolina    Zespół Szkół Społecznych STO w Człuchowie
9    Chomicka    Barbara    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
10    Dworzańska    Anita    XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
11    Fic    Małgorzata    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
11    Grabowski    Kamil    XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
12    Herman    Dawid    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
13    Laskowska    Nikola    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
13    Gawęda    Konrad    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
14    Wiatrowski    Fryderyk    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
15    Lewandowski    Piotr    III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
16    Korol    Julia    XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
16    Tomaszewska    Iwona    II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

XV FINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia 2016r. o godz. 10.00.
Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na Akademii Pomorskiej w Słupsku w salach 317, 215 i 114, ul. Westerplatte 64.
Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Akademii Pomorskiej w Słupsku w salach 113 i 115, ul. Westerplatte 64.
Na uroczyste rozdanie nagród laureatom oraz dyplomów wszystkim finalistom zapraszamy również 25 kwietnia 2016r. ok. godz. 15.30 w AULI 414 na Akademii Pomorskiej w Słupsku, ul. Westerplatte 64.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WARSZTATY LIGI MATEMATYCZNEJ!

Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych odbędą się 10.03.2016 (czwartek) godz. 12.00-14.00 w sali 16 w Instytucie Matematyki, ul. Arciszewskiego 22 D, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów gimnazjum odbędą się 17.03.2016 (czwartek) godz. 12.00-14.00 w sali 28 w Instytucie Matematyki, ul. Arciszewskiego 22 D, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 15.03.2016 (wtorek) godz. 12.00-14.00 w sali 28 w Instytucie Matematyki, ul. Arciszewskiego 22 D, Słupsk.

 

Akademia Pomorska w Słupsku wspólnie z Fundacją Indygo, Nowym Teatrem w Słupsku oraz Państwowym Teatrem Lalki Tęcza współorganizowała ferie zimowe dla dzieci w CH Jantar w Słupsku. Z tej okazji Instytut Matematyki zorganizował dla dzieci „Salon gier niekomputerowych”, imprezę popularyzatorską obejmującą różnorodne gry i zabawy matematyczne. Celem imprezy było zachęcenie dzieci do korzystania i rozwijania matematycznych umiejętności.
Na uczestników czekały stanowiska z różnymi grami i konkurencjami matematycznymi, m. in. łamigłówki logiczne, kolorowe sudoku, puzzle matematyczne, matematyczne dyktanda, tangramy, układanki przestrzenne, matematyczne trójkąty, bryłki bez kleju.
Dziękujemy wszystkim, którzy się z nami bawili!

Czytaj więcej...

Już po raz piętnasty Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji LIGI MATEMATYCZNEJ im. Zdzisława Matuskiego, konkursu dla wytrwałych, zdolnych miłośników królowej nauk – MATEMATYKI.

Przygotowaliśmy już pierwszy zestaw zadań domowych. Zapraszamy na stronę

http://ligamatematyczna.apsl.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy na XIII Bałtycki Festiwal Nauki w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, który odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015r.

Zapraszamy do zapoznania się z programem:

rmDyrekcja Instytutu Matematyki dziękuje Pracownikom IM i Studentom kierunku matematyka za zaangażowanie i pomoc w organizacji promocji Akademii Pomorskiej w Słupsku podczas inauguracji Roku Matematyki na Pomorzu, za uśmiech i życzliwość okazaną młodym adeptom matematyki.

 

Kontakt

Instytut Matematyki
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Kozietulskiego 6-7
76-200 Słupsk
Telefon: 59 84 83 797
(Budynek byłej WHSZ)

Sekretariat Instytutu 
mgr Ewa Marciniak
Pokój nr 74
Telefon: 59 84 83 797
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.