Quadrathlon

q-top

Instytut Matematyki, przy współpracy firm Kaliop Poland, Macrologic S.A. oraz OptiNav, organizują w dniu 22 lutego 2018 roku cykl imprez promujących rozwój informatyki w Słupsku i okolicach.
W ramach ’Dnia Informatyki’ przeprowadzone będą dwa konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych: konkurs filmowy „Informatyka w naszej szkole – pół żartem, pół serio” oraz zawody informatyczne szkół ponadpodstawowych „Quadrathlon Informatyczny”. W trakcie zawodów firma OptiNav przedstawi pokaz możliwości robotów i automatów. Odbędą się również prezentacje osiągnięć i dorobku firm Kaliop Poland, Macrologic S.A., OptiNav.
Na zawody w „Quadrathlonie Informatycznym” składają się następujące konkurencje

 • 1 z n, n >= 2.
  Zasady konkursu są wzorowane na popularnym teleturnieju telewizyjnym ”Jeden z dzie- sięciu”. Konkurs jest adresowany przede wszystkim do tych uczniów, którzy posiada- ją wiedzę i umiejętności informatyczne wynikające z treści zapisanych w podstawach programowych nauczania informatyki dla szkół ponadgimnazjalnych i potrafią w krót- kim czasie sformułować odpowiedź na postawione pytanie. Zasady regulaminu wyklucza- ją stawianie całych zadań lub obszernych problemów informatycznych do rozwiązania. Uczestnik konkursu musi przede wszystkim krótko i jednoznacznie odpowiedzieć na py- tania, w których znaleźć będzie można odniesienie nie tylko do teoretycznych zagadnień informatyki szkolnej, ale także - w odpowiedniej wynikającej z warunków czasowych proporcji - zagadnień praktycznych, z którymi uczniowie spotykają się podczas zajęć. Na pewno obok wiedzy i umiejętności nieocenione będą zatem błyskotliwość i refleks uczestnika.
 • Niech moc algorytmu będzie z Wami.
  Konkurs polega na analizowaniu schematów graficznych opisujących rzeczywiste zdarze- nia. Od uczestnika konkursu wymaga się umiejętności logicznego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem.
 • Umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym.
  Konkurs polega na rozwiązaniu problemu korzystając z arkusza kalkulacyjnego.
 • Szperacz Internetowy.
  Zadaniem uczestników będzie znalezienie zadanych informacji w Internecie.

W każdej konkurencji bierze udział jeden lub dwóch uczestników z każdej drużyny, zatem zgłaszana do zawodów grupa uczniów powinna liczyć od 3 do 8 uczestników.

Harmonogram

10:00 – 10:15 Rozpoczęcie „Dnia Informatyki”. Aula 1
10:15 – 11:30 Zawody „Quadrathlon Informatyczny”.
      10:15 – 11:00 1 z n, n >= 2. Aula 3
      10:15 – 11:00 Niech moc algorytmu będzie z Wami. Aula 1
      10:15 – 11:00 Umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym. Sala 66
      11:00 – 11:30 Szperacz Internetowy. Sala 66

11:00 – 11:30 Pokaz robotów i automatów firmy OptiNav.
12:00 – 12:15 Finał konkursu filmowego „Informatyka w naszej szkole – pół żartem, pół serio”. Aula 1
12:15 – 12:30 Prezentacja firm Kaliop Poland, OptiNav, Macrologic S.A. Aula 1
12:30 – 13:00 Finał zwodów informatycznych „Quadrathlon Informatyczny”. Aula 1

 

Instytut Matematyki, przy współpracy firm Kaliop Poland, Macrologic, OptiNav oraz Vitalex Engi- neering organizują w dniu 22 lutego 2018 roku cykl imprez promujących rozwój informatyki w Słupsku i okolicach. W ramach ”Dnia Informatyki” nastąpi rozstrzygnięcie konkursu filmowego „ Informatyka w naszej szkole” oraz zawody informatyczne szkół ponadpodstawowych ”Quadrathlon informatyczny”. Ponadto firma OptiNav przedstawi pokaz możliwości robotów i automatów. Odbędą się również prezentacje osiągnięć i dorobku firm Kalip Poland, Macrologic, OptiNav.
Szczegółowy plan imprez zostanie umieszczony na stronie Instytutu Matematyki: https://matematyka.apsl.edu.pl/quadrathlon i rozesłany do szkół.
Adres do kotaku z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

quadrathlon-plakat-1.2