Strona Główna

Sekretariat Instytutu Matematyki będzie nieczynny od 1 sierpnia 2018 r do 27 sierpnia 2018 r. z powodu urlopu wypoczynkowego pracownika.

W sprawach pilnych proszę kontaktować się mailowo z dyrekcją Instytutu Matematyki.

 

16 kwietnia 2018 zakończyła się XVII edycja Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego!

Laureaci Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego w roku szkolnym 2017/2018

Laureaci ze szkoły podstawowej:

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
I Kamil Niemkowicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
I Olga Palikowska Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa w Sopocie
II Tymoteusz Rogacki Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
III Kacper Gryba Szkoła Podstawowa nr 10 im. Polonii w Słupsku
IV Olaf Targowski Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
V Maksymilian Młyński Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku
VI Kornelia Lemańczyk Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach
VII Maksymilian Pawlik Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu
VIII Martyna Majer Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chojnicach
VIII Kacper Cur Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
VIII Karolina Spoczyńska Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku
IX Maja Szmaglińska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie
IX Hanna Lubecka Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
X Kamil Gołuński Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
X Jakub Bladoszewski Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku
XI Mikołaj Miłosz Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku
XI Aleksandra Klejna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
XII Weronika Pucuła Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie
XIII Julia Nakoneczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy

Laureaci z gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
I Artur Kamieniecki Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
I Justyna Palikowska Gimnazjum nr 24 w Gdyni
II Mateusz Scharmach Gimnazjum nr 24 w Gdyni
II Olgierd Skromak II Społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku
III Szymon Skiba Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gerarda Labudy w Luzinie
III Michał Słowakiewicz Gimnazjum nr 24 w Gdyni
IV Jakub Rożek Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gerarda Labudy w Luzinie
V Zuzanna Ossowska Gimnazjum nr 24 w Gdyni
VI Barbara Mindak Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
VII Dominika Szymczak Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa w Gdańsku
VIII Marianna Gołębiewska Gimnazjum nr 24 w Gdyni
VIII Adrian Kwiatkowski Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Malborku
VIII Dobromir Nowak Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
VIII Tymon Szałankiewicz Gimnazjum nr 52 w Gdańsku
IX Filip Majewski Szkoła Podstawowa im. Rodziny Donimirskich w Czerninie
X Agata Steciuk Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku
X Maciej Drobinski Zespół Szkół Społecznych STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie
XI Ilona Kondratowicz Szkoła Podstawowa nr 43 w Gdańsku
XI Jakub Janeczek Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach
XII Oskar Wilda Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach
XIII Jakub Banach Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha w Gdańsku
XIII Zachariasz Jażdżewski Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
wyróżnienie Klaudia Kozakiewicz Społeczne Gimnazjum UTO w Ustce
wyróżnienie Michał Mitura Gimnazjum nr 52 w Gdańsku

Laureaci ze szkoły ponadgimnazjalnej

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
I Gabriel Kiciński III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
II Paweł Narkiewicz III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
II Maciej Raczuk III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
III Jan Kaniecki III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
III Dawid Ptach III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
III Łukasz Wasilewski XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
IV Konrad Gawęda III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
IV Dawid Herman III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
V Natalia Potrykus XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
VI Jakub Kwiatkowski I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
VI Anna Maria Butowska Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gdyni
VII Andrzej Stalke III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
VII Michał Matczak XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
VIII Miłosz Kasak XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
VIII Damian Dompke I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie
IX Kinga Ułasik III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
X Michel Nabayaogo I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
X Julia Korol XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku

 

Sponsorzy Ligi Matematycznej 2017/2018

    JM Rektor Akademii Pomorskiej dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP
    Wójt Gminy SłupskPaniBarbara Dykier
    Burmistrz Czerska Pani Jolanta Fierek
    Prezydent Słupska Pan Robert Biedroń
    Burmistrz Władysławowa Pan Roman Kużel
    Burmistrz Lęborka Pan Witold Namyślak
    Burmistrz Bytowa Pan Ryszard Sylka
    Burmistrz Ustki Pan Jacek Graczyk
    Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Gołuński
    Starosta Słupski Pan Zdzisław Kołodziejski
    Starosta Chojnicki Pan Stanisław Skaja
    Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin
    Wójt Gminy Kobylnica Pan Leszek Kuliński
    Prezes Wydawnictwa NOWIK z Opola Pani Hanna Piotrewicz-Nowik
    Prezes OptiNav Pan Arkadiusz Śmigielski
    Prezes „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o. Pan Andrzej Wójtowicz

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!

Instytut Matematyki serdecznie zaprasza na warsztaty Ligi Matematycznej!

Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych odbędą się 08.03.2018 (czwartek) godz. 10.00-12.00 w sali 67 w Instytucie Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów klas VII szkoły podstawowej i klas gimnazjum odbędą się 22.03.2018 (czwartek) godz. 10.00-12.00 w sali 67 w Instytucie Matematyki, ul.Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 14.03.2018 (środa) godz. 10.00-12.00 w sali 68 w Instytucie Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Przedstawiamy kolejną książkę z serii
"Zostań mistrzem matematyki. Zbiór zadań z Ligi Matematycznej z rozwiązaniami. Tom III",  która zawiera zadania z pełnymi rozwiązaniami z trzech edycji słupskiej Ligi Matematycznej z lat 2013/2014, 2014/2015 oraz 2015/2016. Autorkami tego kolejnego tomu są: dr Irena Domnik, dr Zofia Lewandowska oraz dr Małgorzata Turowska - pracownicy Instytutu Matematyki i organizatorzy konkursu.

mistrz3p

 

Studenci studiów stacjonarnych: II SPS, III SPS oraz II SDS będą mogli dokonywać wyboru wykładu w systemie od piątku - 6.10.2017 r.
Wykaz ten znajdzie się również na stronie głownej AP.

 

24 kwietnia 2017 zakończyła się XVI edycja Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego!
Przedstawiamy laureatów Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego w roku szkolnym 2016/2017:

Szkoła Podstawowa:
Hanna Nadolna Szkoła Podstawowa w Swornegaciach
2 Marta Zołotar Szkoła Podstawowa w Czerninie
3 Tomasz Foryś Szkoła Podstawowa nr 3 w Kołobrzegu
4 Tymoteusz Rogacki Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
5 Nikola Szwedowska  Szkoła Podstawowa Sportowa nr 2 w Czersku
6 Mikołaj Morawiak Społeczna Szkoła Językowa LTO w Lęborku
7 Olaf Targowski Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
8 Mateusz Król  Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie
8 Nadia Stencel Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
9 Krzysztof Heppner Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku
9 Wiktor Kowalski Szkoła Podstawowa w Ostromecku
9 Natan Łączkowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie
9 Tomasz Pytlak  Zespół Szkół Sportowych w Człuchowie
10 Robert Rzepecki  Zespół Szkół Samorządowych w Objeździe
10 Paweł Szach Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie

Gimnazjum:
1 Mateusz Scharmach Gimnazjum nr 24 w Gdyni
2 Jakub Batkiewicz Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum
3 Artur Kamieniecki Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
4 Jakub Hering Gimnazjum nr 1 w Bytowie
5 Karol  Jaremczak Gimnazjum nr 3 w Słupsku
5 Gabriel Kiciński Gimnazjum nr 25 w Gdańsku
5 Jakub Wójcik Gimnazjum nr 2 w Słupsku
6 Aleksandra Borsuk Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim
7 Mikołaj Hang Gimnazjum nr 25 w Gdańsku
7 Szymon Skiba Gimnazjum Publiczne w Luzinie
8 Stanisław Biegowski Gimnazjum nr 1 w Redzie
8 Magda Gruszczyńska Niepubliczne Gimnazjum w Pucku
8 Zuzanna Szybisty Gimnazjum nr 1 w Lęborku
9 Michał Kowalczyk Gimnazjum nr 2 w Słupsku
10 Krzysztof Hajderek Gimnazjum nr 25 w Gdańsku
10 Adrianna Kułtoniak Społeczne Gimnazjum UTO w Ustce
10 Kamil  Trocki Gimnazjum nr 1 w Redzie
wyróżnienie Olgierd Skromak II Społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku
wyróżnienie Maciej Block Gimnazjum nr 1 w Redzie
wyróżnienie Zuzanna Maciejewska Gimnazjum nr 1 w Lęborku
wyróżnienie Anna Knopik Gimnazjum nr 1 w Chojnicach
wyróżnienie Oktawiusz Labuda Gimnazjum nr 1 w Bytowie

Szkoła Ponadgimnazjalna:
1 Piotr Lewandowski III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
2 Jan Andrzejak II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach
2 Fryderyk Wiatrowski III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
3 Julia Korol XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
4 Karolina Baryłka Liceum Społeczne STO w Człuchowie
5 Kamil Krzysztof Ryduchowski II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach
5 Łukasz Zaleski I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
6 Aleksandra Gałka II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
7 Adam Cichy III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
7 Jakub Ficek I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
8 Aleksandra Rezetka XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
9 Konrad Gawęda III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
10 Szymon Górski III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
10 Jan Klinkosz III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
11 Daniel Dancewicz XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
12 Dawid Herman III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
13 Sebastian Rutkowski XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WARSZTATY LIGI MATEMATYCZNEJ!

Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych odbędą się 23.03.2017 (czwartek) godz. 12.00-14.00 w sali 67 w Instytucie Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów gimnazjum odbędą się 16.03.2017 (czwartek) godz. 12.00-14.00 w sali 67 w Instytucie Matematyki, ul.Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 30.03.2017 (czwartek) godz. 12.00-14.00 w sali 68 w Instytucie Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Aby zrozumieć niezrozumiałe, obliczyć niemożliwe, pojąć niepojęte, sprawdzić, czy prawdopodobne, skorzystaj z niepowtarzalnej szansy.
Zapisz się na bezpłatny KURS PRZEDMATURALNY Z MATEMATYKI na poziomie podstawowym.
Zajęcia poprowadzą doświadczeni, życzliwi i rzeczowi pracownicy Instytutu Matematyki Akademii Pomorskiej.
UWAGA MATURZYSTO! Zgłoszenia udziału w warsztatach należy dokonać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię, nazwisko, nazwę szkoły, adres e-mailowy i nr telefonu kandydata . Ilość miejsc ograniczona . Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj więcej...

Kontakt

Instytut Matematyki
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Kozietulskiego 6-7
76-200 Słupsk
Telefon: 59 84 83 797
(Budynek byłej WHSZ)

Sekretariat Instytutu 
mgr Joanna Jaworska
mgr Ewa Marciniak
Pokój nr 74
Telefon: 59 84 83 797
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.