Rok Matematyki

W dniu 21 stycznia 2016 roku w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyło się uroczyste zakończenie Roku Matematyki na Pomorzu.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć oraz sprawozdania:

 

18 grudnia 2015 roku o godz. 12:00 w auli Instytutu Matematyki odbyła się uroczystość podsumowania konkursu „Matematyka esejem pisana”. Na początku zaproszeni uczniowie wraz z  opiekunami wysłuchali  referatu pt. „Matematyka w kuchni”  o sprawiedliwym podziale kanapki z masłem i szynką, przygotowanego przez studentkę matematyki, Monikę Grzeżułkowską oraz fragmentów esejów nagrodzonych w konkursie. Następnie obszernego podsumowania prac uczniowskich dokonał dr hab. Zdzisław Dzedzej. Uroczystość zakończyła się  wręczeniem  nagród, dyplomów i wyróżnień laureatom. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Podsumowanie konkursu

W grudniu 2015 r. odbył się „Ogródek matematyczny” w  Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku oraz w Zespole Szkół w Dretyniu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii i zapoznaniem się ze sprawozdaniem.

W dniu 26 listopada 2015 roku odbyły się „Warsztaty naukowe” – spotkania dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych łączące elementy matematyki z elementami innych nauk ścisłych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii i zapoznania się ze sprawozdaniem

Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku we współpracy z Polskim Towarzystwem Matematycznym (Oddział Gdański) i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku w terminie  14.10.2015 – 27.11.2015r. zorganizował konkurs literacki „Matematyka esejem pisana”. Przedstawiamy wyniki w protokole komisji:

Kontakt

Instytut Matematyki
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Kozietulskiego 6-7
76-200 Słupsk
Telefon: 59 84 83 797

Sekretariat Instytutu 
mgr Ewa Marciniak
Pokój nr 74
Telefon: 59 84 83 797
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.